SEO Nedir ?

SEO, web sitelerinin arama motorlarında ilk sayfalarda üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmaların geneline verilen isimdir.

Global olarak (Search Engine Optimization) Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu ya da Arama Motoru Optimize Edici olarak bilinen SEO web sitelerinin gelişmesine yardımcı olması ile öne çkmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sıkça kullanılan internetin hayatımızı kolaylaştıran unsurlarından olan web sitelerinin çoğalması arama motorlarında üst sıralarda yer alma mücadelesini beraberinde getirmiştir. Kişisel Blog, Kurumsal Web Sitesi, Ürün Satış Siteleri, Oyun Siteleri, E-Ticaret Siteleri gibi saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla olan sektörlerde faaliyet gösteren firmalar arama motorlarında gerçekleştirilen sorgulamalarda görünür olmak için ellerinden geleni yapmaktadır.

İnternet üzerinde yayınlanan projeler için gerekliolan SEO Çalışmaları sayesinde siteler daha fazla kullanıcı, ziyaretçi ve müşteriye ulaşılmasını sağlamaktadır. Özellikle internetin en fazla ziyaret edilen platformları; Google, Yandex, Bing, DuckDuckGo, Yahoo gibi Arama Motoru sitelerinde ön sayfalarda ve ilk sıralarda yer almak için gerçekleştirilen SEO Uygulamaları sayesinde web siteleri daha işlevsel hale gelmektedir. Bunun yanı sıra ziyaretçilerinde daha iyi kullanıcı deneyimi yaşamasını sağlayan çalışmalar sonrasında web sitelerinizdeki artış gözle görülür şekilde artmaktadır. Yaşanan bu artış maddi olarak ta kazançlarınızın yükselmesine yansımaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse web sitelerinizdeki ziyaretçi sayısının artması için uzun süredir hizmet veren SEO Fabrika gibi güvenilir ve referansı bulunan SEO Hizmeti almanız gerekmektedir.

SEO Neden Yapılır ?

SEO, internet sitelerinin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlama temeli ile yapılan işlemler bütününden  oluşmaktadır. Gerçekleştirilen SEO İşlemleri çeşitli bir çok şekilde uygulanmakla birlikte en fazla dikkat edilmesi gereken hususlar arasında işlemlerin belirli zaman diliminde gerçekleştirilmesidir. SEO Hizmeti işlemlerinde web siteleri kodlama yapısından siteye eklenen; makale, fotoğraf, ürün, video vb. içeriklerin tamamının SEO Uyumlu olmasını gerektirmektedir. SEO Uygunluğu olmayan içerikler sitelerin Arama Motorları neznindeki değerini düşürerek arka sayfalarda yer almasına sebep olmaktadır.

“SEO Hizmeti işlemleri öncesinde ilk yapılması gereken SEO Analizi olarak bilinen değerlendirme aşamasıdır. SEO Analiz işlemlerinde web sitelerinin tüm aşamaları detaylı olarak incelenmektedir. Yapılan incelemeler sonrasında elde edilen SEO Raporu doğrultusunda uygulanacak SEO Çalışması detayları için İşlem Zamanı ve İşlem Süresi belirlenir. Daha sonrasında ise SEO İşlemi gerçekleştirilecek projeye etki edecek derecede özelliklere sahip SEO Paketleri arasından Bütçenize Uygun seçim yapılır.”

SEO Uygulamaları yapmadan önce SEO Analizi yapılmalı, elde edilen rapor doğrultusunda SEO Çalışmaları gerçekleştirilmelidir. SEO Fabrika

SEO Hizmeti almadan önce anlaşma yaptığınız firmanın sektördeki geçmişi ve hizmet sunduğu firmalar hakkında detaylı bilgi edinmelisiniz. Artan internet kullanımı ile birlikte firmalar arasındaki rekabette artış göstermekte olup, bu rekabet SEO Hizmeti sunan firmaların da çoğalmasına sebep olmaktadır. Sektörde bir çok firma ve şirket faaliyet gösterirken, SEO konusunda tecrübesi olmayan kişi ve kişiler kendilerini SEO Uzmanı ya da SEO Firması sahibi olarak tanıtarak sektörde çalışmalar yaptıklarını iddaa etmektedir. Web sitelerinizin arama motorlarında ceza almaması için bu kişi ve firmalardan uzak durmalısınız. SEO Uygulamaları konusunda yapacağınız yanlış tercihler geri dönüşü zor olan kayıplara sebep olabilir.

SEO Ne İşe Yarar ?

SEO, internet üzerindeki web sitelerinin ziyaretçi ve kullanıcı sayısını arttırmak için yapılmaktadır. SEO Çalışmaları kapsamında site ve projelerin kodlanma şekli, görsellik, site hızı, dosya boyutu gibi bir çok özellik detaylı şekilde incelenmektedir.  Hepimizin sıklıkla kullandığı Arama Motorları web sitelerinin kendi algortiamlarına uygun şekilde hazırlanmasını istemektedir. Bununla birlikte web sitelerine kendi içerisinde ouan vermektedirler. Algoritmalarına uygun olmayan web sitesi ve içerikler sebebiyle siteleri arka sayfalarda ve alt sıralarda göstermektedirler.

SEO kapsamında yapılan çalışmalar sonrasında web sitelerinde büyük artışlar gözlenmektedir.

SEO Hizmeti öncesinde yapılan Analiz işlemlerinde elde edilen rapora göre belirlenen eksikliklere göre hazırlanan Çalışma Programı için belirlenen işlemler SEO konusunda eğitimli ve deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Doğru şekilde yapılan SEO Çalışmaları web sitelerinin ziyaretçi sayısının kısa süre içerisinde artmasını sağlayacaktır.

SEO Fiyatları

SEO Fiyatları bu hizmeti sunan SEO Fabrika gibi firmalar tarafından yapılacak çalışmalara yönelik olarak belirlenmektedir. Sektör genelinde firmalar tarafından web sitelerinin özelliklerine ve faaliyet gösterdikleri sektörlere göre SEO Paketleri oluşturularak müşterilere sunulmaktadır. Sunulan paketlerde web site ve projelerinize uygun olan seçenek bulamadığınızı düşünüyorsanız firmamızla iletişime geçerek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

SEO Şirketleri tarafından hazırlanan SEO Paketleri çeşitli özelliklere sahip olmakla birlikte, fiyatlandırma olarak farklı rakamlarda sunulmaktadır. SEO Fiyatları arasındaki farklar paketlerde bulunan özellikler sebebi ve SEO Etkisi sebebiyle değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun olarak hazırlanan SEO Paketleri sayesinde SEO Hizmeti ihtiyacı olan işletmeler kendi bütçelerine göre seçimler yapabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir